Başa Dön
Türkçe
  • Türkçe
  • English

Kahve Kavurmanın Ustasıyız!

Kaliteli kahveyi her yere ulaştırma misyonumuza istinaden; bir Coffeemania şubesinde bulunuyorsanız –dünyanın neresinde olursa olsun- içtiğiniz kahve, merkez ofisimizin hemen yanı başında olan kahve kavurma tesisimizden çıkmaktadır. 800 metrekarelik bir alan üzerinde kurulu bu tesis; birinci sınıf ekipmanlarıyla, profesyonel ekibiyle, kahveyi yeşil çekirdek olarak yöresinden temin etmesiyle, farklı ve yeni lezzetler sunmak için kullandığı öğütme teknikleriyle yakalamış olduğu başarıyı 2015 yılında, Alman Gurme Kavurucular Loncası Deutsche Röstergilde’nin düzenlediği ve en iyi gurme kahvelerin yarıştığı Kahve Tadım Yarışması’nda altın madalya alarak kanıtlamıştır.

Kavurhanemizde; öncelikle yeşil çekirdekler kahvenin anavatanı olarak nitelendirilen Kosta Rika, Etiyopya, Kolombiya, El Salvador, Papua Yeni Gine gibi ülkelerden alınır, uygun şartlarda kavurma işlemi gerçekleşir, soğutma aşamasından sonra yine aynı tesis içerisinde paketlenir. Böylece kahvenin tazeliği ve aroması daima korunmuş olur. Burada standart lezzetlerimizin yanı sıra, yeni tat denemeleri de yapılmaktadır. Üretim kapasitemiz aylık 2.000 tonu bulurken yıllık olarak 24.000 tona ulaşmaktadır.

Kaliteli kahve üretimi konusundaki hassasiyetimizin en büyük göstergesi olan bu tesis ile yurt içinde ve yurt dışında olan şubelerimizin tamamına, kendi üretimimiz olan gurme lezzet standartlarında yöresel ve harman kahveler yolluyoruz.